Môj príbeh začína kedsi dávno, v minulom storočí

Mohol by som povedať, že som sa narodil do bohatej rodiny a všetko čoho som sa dotkol, sa mi darilo. Bol som zázračné dieťa… Ale nemôžem to povedať, lebo to nie je pravda.

V skutočnosti pochádzam z dediny a prostredia, v ktorom nikto nepodnikal. Rodičia, boli obaja zamestnanci a tvrdo pracovali, aby sme žili na slušnej úrovni.

Uvažoval som, prečo si toho niektoré rodiny môžu dovoliť viac. U nás boli väčšinou mesiace dlhšie ako výplata. Bol som nespokojný a hľadal som cestu ako byt spokojný.

Roky plynuli, až nastal čas kedy som si musel vybrať

Jedného dňa som si po ukončení strednej školy musel vybrať: Zamestnanie alebo väzenie. Tak to počas komunizmu fungovalo.

Vybral som si samozrejme zamestnanie, ale prišiel som na to, že je to vlastne skoro to isté, akurát môžem chodiť častejšie domov.

Mal som istý príjem, pričom istý v tomto prípade znamená rovnaký. Jediné zvýšenie platu prichádzalo každé 2 roky a bolo to nejakých 300 korún (dnes 10 euro) ročne, čo bola vtedajšia valorizácia.

A tak som bol naďalej nespokojný…

Zistil som, že zamestnanie nie je moja šálka kávy

Nepáčilo sa mi, že niekto iný určoval kedy mám pracovať. Nemohol som rozhodovať čo robím, a dokonca ani za koľko to robím. Potom som niekde zachytil myšlienku:

Ak nerozhodujete v plnej miere o výške svojho príjmu, potom nerozhodujete ani o kvalite svojho života. Ak však nerozhodujete o kvalite vlastného života, potom o čom vlastne rozhodujete?

Táto myšlienka vo mne rezonovala natoľko, že som sa rozhodol pustiť do podnikania vo finančných službách. Napriek tomu, že ma od toho všetci odhovárali.

Byť finančným poradcom bola v tom čase nadávka

Objavil som podnikanie prostredníctvom networkingu, budovania obchodnej siete vo financiách.

Je pravdou, že ten spôsob je skutočne veľmi efektívny, nefunguje ale sám od seba a bolo potrebné sa dosť vecí naučiť. V sieti, v ktorej som vtedy fungoval, však nemali systém vzdelávania a metóda pokus – omyl ma časom prestala baviť.

Až som sa raz zhováral s nemenovaným bývalým kolegom – Mirom Orosom. Ten mi ukázal, že existuje firma, kde sú ľudia rovnako hodnotovo nastavený ako ja.

A mal pravdu.

Klientov posúvam k tomu, na čom im zaleží, a to ma poháňa

Dnes som členom skupiny ľudí, ktorí robia skvelú službu s veľmi dôležitou myšlienkou – vrátiť rešpekt a hodnotu profesii finančného sprostredkovateľa.

Obrovskou výhodou PROSIGHT tiež bolo, že odo mňa úspešnejší podnikatelia mi ochotne pomáhali a ukazovali ako veci postupne zvládnuť.

A tú istú možnosť v súčasnosti ponúkam novým kolegom aj ja. Nemusíte mať žiaden vrodený talent, ani ja som ho nemal. Stačí len úprimné chcenie a otvorenosť príležitosti. Takto si v spolupráci so mnou začnete postupne meniť život k lepšiemu.

Ste otvorený/á príležitosti?

Partneri

Spolupracujeme s najlepšími finančnými inštitúciami

Investovanie
Bankovníctvo
Poistenie
Dôchodok
Leasing

Certifikáty a ocenenia

SBA

Osvedčenie – Doplnkové dôchodkové sporenie

SBA

Osvedčenie – Kapitálový trh

SBA

Osvedčenie – Poistenie alebo zaistenie

SBA

Osvedčenie – Starobné dôchodkové sporenie

SBA

Osvedčenie – Poskytovanie úverov

SBA

Osvedčenie – Prijímanie vkladov

Chcem byť informovaný

Vždy, keď mám pre odoberateľov dôležité a hodnotné informácie ohľadom financií, zašlem Vám email. Nebude to častejšie ako 1x za mesiac. Prihlásením sa súhlasíte so spracovaním osobných údajov.